Zabiegi pielęgnacyjne

Mikrodermabrazja twarzy, szyi i dekoltu

Zabieg mikrodermobrazji korundowej to na wskroś nowoczesny, bezinwazyjny zabieg ścierania naskórka strumieniem kryształków tlenku glinu wyrzucanych pod ciśnieniem z rękojeści aparatu. Delikatne, o indywidualnie dobieranej i kontrolowanej wiązce uderzenia usuwają warstwami napotkane, zrogowaciałe, martwe komórki skóry aż do osiągnięcia pożądanego wizualnego efektu. Zabieg jest bezbolesny. Na skórze występuje lekkie zaróżowienie, co świadczy o pobudzeniu krążenia. Następuje mobilizacja skóry do tworzenia młodych komórek tkanki oraz pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny. Nadwrażliwość skóry bezpośrednio po zabiegu łagodzi maseczka kojąca, która równoważy niedobory wodno-lipidowe. Miejsca poddane działaniu aparatu zabezpieczamy warstwą kremu ochronnego z filtrem UV50. Z uwagi na spektakularne, widoczne efekty zabiegu mikrodermobrazja znajduje szerokie zastosowanie do odmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji zmian barwnikowych, oczyszczania skóry i spłycania porów. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, wyrównuje się jej koloryt i wzrasta napięcie.

Dla wzmocnienia efektu mechanicznego złuszczania, proponujemy przeprowadzenie bezpośrednio po nim zabiegu z kwasami owocowymi z zestawu zabiegowego ASA PEEL-DERMABRASION.
Zabieg ASA PEEL w połączeniu z mikrodermabrazją mechaniczną, przełamuje bariery stosowanego dotąd zabiegu aparaturowego. Najnowsze, prezentowane podejście do zagadnienia złuszczania naskórka obejmuje skojarzenie bezpiecznego, mechanicznego peelingu z równoczesnym oddziaływaniem aktywnej grupy alfa- i beta- hydroksykwasów.
Zastosowanie organicznych kwasów jako elementu wspierającego wydaje się nie do przecenienia dla naszej skóry, gdyż wiele problemów dermatologicznych ma u swego podłoża proces nadmiernej keratynizacji, która prowadzi do pogrubienia warstwy naskórkowej, braku elastyczności oraz uwidocznienia plam pigmentacyjnych. Exfoliacja chemiczna ułatwia wchłanianie towarzyszących substancji odżywczych i regenerujących. Aktywuje działanie fibroblastów, prowadząc do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny, odmładzając cerę, korygując zmarszczki i blizny. Wykazuje działanie wyrównujące przebarwienia, a także bakteriostatyczne szczególnie istotne przy rozpoznaniu nadmiernego łojotoku. Z uwagi na uniwersalny charakter współdziałania substancji zabiegowych i dwutorowy przebieg zabiegu, obrana technika naprawcza pozostawia długotrwałe rezultaty oczyszczające, stymulujące i wygładzające na twarzy oraz wybranych elementach ciała.

 

Spektrum działania zabiegu:

  • usunięcie zrogowaciałej warstwy skóry i zanieczyszczeń,
  • przyspieszenie podziału komórek – regeneracja anty-aging,
  • zwiększenie wilgotności,
  • wyrównanie plam posłonecznych lub starczych,
  • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny – ujędrnienie,
  • wyzwolenie energii międzykomórkowej,
  • zmniejszenie łojotoku.


powrót do listy zabiegów


powrót do cennika

Cena: 61-254 PLN